WordPress.com automattic sahibi günlük tutma uygulaması gününü satın aldı Bir

WordPress.com automattic sahibi günlük tutma uygulaması gününü satın aldı
Bir_60c7be3a14974.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Automattic, Mac ve Apple mobil cihazlar için popüler bir günlük uygulaması olan Day One’ı satın alarak çevrimiçi yazma platformlarını genişletiyor. Uygulama, Mart 2011’de Mac ve iTunes App Store’da piyasaya sürülmesinden bu yana 15 milyondan fazla kez indirildi ve kullanıcılara düşüncelerini paylaşmak için özel bir yer sunuyor. O zamandan beri, çeşitli yorumculardan övgü ile birlikte App Store Editörün Seçimi, yılın uygulaması ve Apple tasarım Ödülü’ne layık görüldü.

Anlaşma şartları hemen mevcut değildi. Şirketlerden yorum yapmaları istendi.

Bu ek, bugün blog platformlarını içeren Automattic’in şu anda büyüyen çevrimiçi yazma araçları koleksiyonunun ilginç bir genişlemesini sağlıyor WordPress.com ve Tumblr-ikincisi , Automattic’in yaşlanan sosyal blog ağını ana şirket Verizon’un elinden 1 milyar dolarlık satın alma fiyatının bir kısmı için aldığı 2019 itibariyle. (Verizon hala Techcrunch’a sahip…şimdilik.)

Genel bir kitleye yayınlamaya odaklanma eğiliminde olan WordPress ve Tumblr’ın aksine, Day One’ın odak noktası gizlilik üzerineydi. Uygulama, metin, medya ve hatta ses kayıtları içerebilen tüm günlük girişleriniz için uçtan uca şifreleme sunar. Facebook, İnstagram gönderilerinin otomatik olarak içe aktarılması, sesli transkripsiyonlar, şablonlar, zengin metin biçimlendirme, konum geçmişi, isteğe bağlı basılı kitapların yanı sıra Spotify, YouTube, Facebook gibi diğer platformlarla entegrasyonlar gibi gelişmiş özellikler de sunmuştur., Twitter ve daha fazlası.

Automattic’e ek olarak, ilk gün kullanıcıların belirli günlük girişlerini yayınlamayı seçmelerine izin verecektir WordPress.com ve Tumblr ve yakında, her iki platformdan da içeriği ilk güne geri aktarın. Bu uygulama aynı zamanda mevcut Tumblr kullanıcılarının kişisel girişlerini yanlışlıkla ana bloglarına yayınlamak yerine daha güvenli ve yedeklenmiş bir yazma aracıyla senkronize etmelerinin bir yolu olarak da mantıklı olabilir.

Automattic, duyuruları, notları Gün Bir CEO Paul Mayne devam edecek neden bu gelişimin Bir Gün aşağıdaki edinme. Takım da bozulmadan kalacaktır.

Bu arada, bir blog yazısındaMayne, uygulamayı neden sattığını ima ederek, anlaşmanın iktidara yardımcı olan aynı teknolojik, finansal ve güvenlik avantajlarına birinci gün erişime izin vereceğini belirtti WordPress.com ve Tumblr.

“Bu inanılmaz heyecan verici bir haber. İlk güne başladığımdan bu yana geçen 10 yıl boyunca, sadece dünyanın en iyi dijital günlük deneyimini yaratmakla kalmayıp, aynı zamanda uzun sürecek bir deneyim yaratmak için çalıştım,” diye paylaşıyor Mayne. “Automattic’e katılarak, ilk günün korunmasının ve uzun ömürlülüğünün emin olduğundan her zamankinden daha eminim” diye ekliyor.

Mayne ayrıca, ilk günün özel doğasını değiştirmek için mevcut bir plan olmadığını, ancak uygulamanın bir abonelik modeli ile kendini sürdürmeye devam ederken, ileriye dönük diğer Automattic ürünleriyle entegre olacağını belirtti.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir