Zaman uyumsuz bir video toplantı platformu olan Claap sona erebilir mi Zoom’un zorbalığı mı?

Zaman uyumsuz bir video toplantı platformu olan Claap sona erebilir mi
Zoom’un zorbalığı mı?_60c7549b0e125.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pandemi nedeniyle, hepimiz uzaktan çalışmaya eskisinden çok daha aşinayız, ister beğenelim ister beğenmeyelim. Ancak pandemik öncesi dönemin uzak araçları-Slack, Trello, Zoom, Asana, vb., vb. – kendimize itiraf edersek, üretken olmak için gerçekten ihtiyacımız olan şeyin yüzeyini zar zor çiziyoruz. Neyse ki, uzaktan çalışan araçların yeni bir dönemi hızla ortaya çıkıyor. Son zamanlarda Tweet attığım gibi, uzaktan çalışmanın üretken (ve sağlıklı) olması durumunda asenkron terimlerle çok daha fazla düşünmemiz gerekiyor!), uzun süre.

Eski araçlar asenkron işbirliği sunabilir, ancak yeni bir araç dalgası geliyor. Loom, örneğin, ‘ göster ve anlat’için tek yönlü bir videodur. 203.6 milyon dolar topladı-ancak bir dezavantajı var: çok fazla işbirliği özelliği yok.

Şimdi yeni bir Avrupa girişimi bunu ele almayı umuyor.

Video ve işbirliği ile eşzamansız bir toplantı platformu olan Claap, çözümün bir parçası olabileceğini düşünüyor ve bu ay için özel bir beta lansmanı planlanıyor.

Şimdi, Front’un kurucu ortağı Mathilde Collin, Oyster’ın kurucu ortağı Tony Jamous, Nest ve Gocardless’ın kurucusu Matt Robinson ve Automattic’in Ürün Müdürü Aadil Mamujee de dahil olmak üzere LocalGlobe, Headline, E. Ventures, Kima Ventures ve angels’tan 3 milyon dolarlık tohum öncesi fon sağladı. Ayrıca Ian Hogarth (Songkick), Olivier Godement (Stripe), Roxanne Varza (Station F), Chris Herd (FirstBase) ve Xavier Niel (Kima), Shane Mac (ınvestor in Remote) gibi 30 melekten oluşan bir grup içerir.

Artık hepimiz biliyoruz ki, daha önce küçük yakalamalar olan şey artık anlamsız olan 30 dakikalık yakınlaştırma çağrılarıdır. ’ Asenkron toplantılar ‘ ileriye giden yol olabilir.

Claap, ürününün çalışanların bir konuyla ilgili kısa bir video güncellemesi kaydetmesine, başkalarının ilgili bölüm hakkında yorum yapmasına ve ekip üyelerinin yanıt vermesi için bir son tarih belirlemesine izin verdiğini söylüyor. İş arkadaşları daha sonra videoyu izler ve kendi zamanlarında yanıt verir. Claap, ‘hızlı koridor yakalama ‘ nın uzaktan çalışma eşdeğeri olarak kendini boğalar. Trello veya Jıra gibi diğer işyeri araçlarıyla bütünleşir, böylece bir proje üzerinde bir karar verildiğinde, ekipteki herkesin görmesi ve geri dönmesi için kaydedilir. Takım büyüklüğüne bağlı olarak kayan bir ölçeğe sahip olacak bir abonelik modeli planlanmaktadır.

Gerçek zamanlı etkileşim gerektirmediğinden, bir toplantı için herkese uygun bir zaman bulmanıza gerek yoktur, bu yüzden aslında ‘toplantı’ türü kaybolur. . Bunun yerine, platform geri bildirim ve yinelemeler için bir alan oluşturur.

Kurucular Robin Bonduelle ve Pierre Touzeau, Automattic ve GitLab gibi şirketler tarafından halihazırda benimsenen çözümlere baktılar. Touzeau daha önce toplantılar için sıkı bir sınırlama politikası uygulayan 360 learning’deydi. Bonduelle, Ürün Başkan Yardımcısı olduğu Ogury ve Rocket Internet de dahil olmak üzere çeşitli girişimlerde ve ölçeklerde çalışan 10 yıllık ürün yönetimi deneyimine sahiptir. 4 farklı ülke ve saat diliminde 50 kişiyi yönetirken asenkron iletişim alışkanlıkları geliştirdi. Touzeau, en son Pazarlama Başkan Yardımcısı olduğu L’Oreal ve 360Learning gibi işletmeler için çalıştı.

Ancak, asenkron iletişim her zaman mükemmel değildir. Bildiğimiz gibi, e-postalar ve gevşek mesajlar okunmamış olabilir. Video çözüm olabilir.

Claap’ın kurucu ortağı ve CEO’su Robin Bonduelle şunları söyledi: “bir yıl uzaktan çalıştıktan sonra, insanlar bir ofiste çalışmamanın faydalarını fark ediyorlar, ama aynı zamanda en kötü sonuçlarından biriyle boğuşuyorlar: arka arkaya video toplantıları. Ofiste çözülmesi beş dakika sürecek bir sorgu şimdi en az 30 dakika sürüyor ve bu süreçte herkesi daha fazla yoruyor. Claap, meslektaşlarının onları meşgul ve bağlı tutmalarına izin vererek, ancak tüm zamanlarını almadan bu sorunu çözmek için tasarlanmıştır. Bu, insanların hızlı kararlar vermelerini sağlayan yeni bir toplantı formatıdır.”

Touzeau şunları söyledi: “toplantılar çalışmanın gerekli bir parçası, ancak tüm gününüz olması gerekmiyor. Zaman uyumsuz toplantılar takvimlerimizi serbest bırakmanın anahtarıdır, ancak işin hala yapıldığından ve son teslim tarihlerinin karşılandığından emin olun. Claap’ın insanları her yerden çalışmaya teşvik etme potansiyeli bizi heyecanlandırıyor.”

Localglobe’un Genel ortağı George Henry şunları söyledi: “Robin ve Pierre’in vizyonundan ve Claap’ın çalışanların ihtiyaç duyduklarında bir projeye bağlanmalarına ve her yerden çalışma yeteneğini kolaylaştırmalarına izin verme potansiyelinden etkilendik.”

Headline’ın ortağı Jonathan Userovici şunları söyledi: “Zoom, son 12 ay içinde go-to-enterprise uygulaması olabilir, ancak şu anda uzaktan ilk olacak binlerce işletme için, video konferans tek başına ekipleri bağlı tutmak ve iş yapmak için yeterli olmayacaktır. Claap, görüntülü görüşme yorgunluğunu sona erdirmek için challenger aracıdır.”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir