Zıt işe alımlar ve saha güvertesi nubank’ın 30 dolarını nasıl başlattı milyar fintech İmparatorluğu

Zıt işe alımlar ve saha güvertesi nubank’ın 30 dolarını nasıl başlattı
milyar fintech İmparatorluğu_60c771219f1ff.jpeg
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çoğu girişim için, en zor erken zorluk, bir Pazarı ve ona hizmet edecek bir ürünü tanımlamaktır. Orta derecede modern bir bankacılık teklifiyle bile Latin Amerika’nın en değerli ekonomisine girebilseydi, başarı için büyük potansiyeli anlayan Nubank CEO’su David Velez için durum böyle değildi.

Bunun yerine, zorluk, bankacılığın yaygın olarak nefret edildiği bir ülkede bir banka kavramının nasıl yeniden inşa edileceğiydi, tüm bunlar devletle yoğun bir şekilde yerleşmiş olan görevliler her hareketi engellemek için çalıştılar.

Nubank pazarını ve coğrafyasını biliyordu ve inatçı bağış toplama, yaratıcı pazarlama ve ürün geliştirme ve bir dizi karşıt işe alım yoluyla Velez ve ekibi, dünyanın en büyük fintech şirketlerinden birini inşa etmek için Brezilya bankacılığının bataklığını çıplak bıraktı.

Buradaki zorluk, bankacılığın yaygın olarak nefret edildiği bir ülkede bir banka kavramının nasıl yeniden inşa edileceğiydi, hepsi de devletle yoğun bir şekilde yerleşmiş olan görevliler her hareketi engellemek için çalıştılar.

Bu EC-1’in ilk bölümünde, Velez’in bu pazardaki becerilerini ve deneyimlerini nasıl getirdiğini, nubank’ın 2013’te nasıl kurulduğunu ve ekibin São Paulo şehrinde Brooklin adlı bir mahallede — şaka değil — California Caddesi’ndeki ilk ofisine Brezilyalı bir atmosferden ziyade Kaliforniyalı bir atmosfer getirdiğini inceleyeceğim.

Bir girişimcinin kazançları

Kendi patronu olma fikri, bir düğme fabrikasına sahip bir baba ile girişimci bir ailede büyüdüğü Kolombiya’daki ilk günlerinden itibaren Velez’de kök salmıştı. Velez,” babamdan tekrar tekrar kendi şirketinizi kurmanız gerektiğini duydum ” dedi.

Ama yıllar geçerdi ve Velez hala ne yapmak istediği hakkında hiçbir fikri yoktu. ” Zaman öldürmek ” ve aynı zamanda girişimci enerjiyle kendini kuşatmak için Velez, Stanford Üniversitesi’ne katıldı — kısmen bazı hayvancılığın satışı ile finanse edildi — ve daha sonra General Atlantic ve Sequoia’da risk sermayesine geçmeden önce Goldman Sachs ve Morgan Stanley’de analist olarak çalıştı.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir